Spotkanie autorskie z Robertem Gmiterkiem

W środę 27 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Robertem Gmiterkiem - poetą, pisarzem, fotografem. Autor pochodzący z Narola zabrał publiczność w podróż po Roztoczu.

Wspólne odkrywanie tej niezwykłej krainy geograficznej i mitycznej, możliwe było dzięki wielowątkowej oraz metaforycznej twórczości autora, który jest uważnym obserwatorem i słuchaczem otaczającego go świata. Robert Gmiterek zaprezentował fragmenty swojej twórczości, odnosząc się do miejsc i wydarzeń mających rzeczywiste odwzorowanie w środowisku geograficznym, przyrodniczym oraz historycznym. Uczestnicy spotkania wspólnie „odwiedzili” wiele miejsc na Roztoczu tj. Płazów, Kniazie, Bełżec, Hutę Kryształową czy Radruż. Była to podróż niezwykła, która pozwoliła na nowo odkryć miejsca doskonale znane i eksplorowane, ale już z innej osobistej, metaforycznej perspektywy. Twórczość autora pokazuje i pozwala na poszukiwanie coraz to nowych dróg wiodących pod podszewkę świata, którego centrum stanowi Roztocze.

Zachęcamy do zapoznania się z twórczością autora, która jest wyjątkowym spotkaniem z przenikającymi się światami, historiami i wydarzeniami. To podróż do źródeł rzek i słów, pełna metafor, fotografii i literackich tropów. Podróż przez jednoczesność wszystkich możliwych czasów i ludzi. Przez siedem mitycznych kręgów Roztocza. To wreszcie najważniejsza, duchowa podróż w głąb siebie.

>>Galeria<<

Robert Gmiterek czytający ksiażkę.

Źródło: mbp.lubaczow.pl

powrót do kategorii
Poprzednia Następna
DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!