41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Dziś mija 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W nocy z 12 na 13 grudnia w 1981 roku władzę w kraju przejęła junta wojskowa pod przywództwem generała Wojciecha Jaruzelskiego. Był to ostatni zryw władz komunistycznych, których celem było obalenie rosnącej w siłę "Solidarności". Przeprowadzony wówczas wojskowy zamach stanu trwał do 1983 roku . W trakcie jego trwania internowano ponad 10 tysięcy działaczy związanych z „Solidarnością”, a życie straciło dziesiątki niewinnych.  


W dniu dzisiejszym 13 grudnia 2022 r. o godz. 18.00 w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego. Po nabożeństwie uczestnicy złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą zamordowanego bł. ks. Jerzego Popiełuszkę – duszpasterza ludzi pracy i kapelana „Solidarności”.

powrót do kategorii
Poprzednia Następna