Ponad 4 tysiące osób odwiedziło w lutym miejską pływalnię!

Ponad 4 tysiące osób odwiedziło w lutym miejską pływalnię !

Nagrodzony przed kilkoma dniami w ogólnopolskim konkursie „Inwestycja z perspektywą” obiekt miejskiej pływalni Aquasfera odwiedziło od dnia otwarcia niemal 20 tysięcy osób. W lutym po raz pierwszy ilość wejść przekroczyła 4 tysiące w skali miesiąca, a sporym zainteresowaniem cieszył się wodny tor przeszkód i to nie tylko wśród najmłodszych. Z tej atrakcji w weekendy korzystało nawet trzysta osób.

– Bardzo cieszy fakt, że na pływalnię miejską z miesiąca na miesiąc przychodzi coraz więcej osób. Aquasferę odwiedzają nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale i okolic. Prężnie działa klub pływacki, lokalne stowarzyszenia realizują programy z zajęciami w wodzie, a mieszkańcy przychodzą na pływalnię, by zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Z pływalni korzystają seniorzy, dorośli i dzieci. Pamiętajmy, że każda aktywność sportowa przekłada się przecież na nasze zdrowie i samopoczucie – powiedział kierownik Referatu Sportu Paweł Głaz. 

    Nasza pływalnia jest inwestycją perspektywiczną, ukierunkowaną szczególnie na nasze najmłodsze pokolenia. Dzieci i młodzież szkolna uczy się pływania, co w przyszłości zapobiec może przykrym zdarzeniom na otwartych akwenach wodnych. Ponadto zajęcia na pływalni mają ogromny wpływ na ich rozwój fizyczny; korygują wady postawy i zapobiegają schorzeniom kręgosłupa. 

 Nie jest wykluczone, że za kilka lat nabyte na naszej pływalni umiejętności pływackie młodych ludzi, przełożą się na duży sukces w tej dyscyplinie sportu. Jeżeli nawet nie, to młode pokolenie przyzwyczają do aktywności fizycznej, tak ważnej dla utrzymania zdrowia.

O zaletach i dobroczynnym wpływie pływania na nasz organizm można by pisać jeszcze więcej, ale już dostrzegamy jak nasza nowa inwestycja stała się bardzo popularna wśród naszych mieszkańców.

 

powrót do kategorii
Poprzednia Następna