Jubileusz 10-lecia Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej
W piątek 2 grudnia odbył się jubileusz 10-lecia Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uroczystość była okazją do przywołania wspomnień i zaprezentowania historii działalności DKK w naszym mieście, a dodatkowo wyróżniono i uhonorowano zasłużonych członków lubaczowskiego Klubu.
Tego dnia wpłynęło wiele listów gratulacyjnych oraz podziękowań, w których docenione zostały dziesięcioletnie działania DKK w Lubaczowie. Szczególnym wyróżnieniem uhonorowana została Maria Magoń, która z rąk Burmistrza Krzysztofa Szpyta otrzymała odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego. Ponadto decyzją Ministra dyplomem za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury i promocji czytelnictwa został uhonorowany Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie.
Przybyłym na spotkanie zaprezentowano film „Opowiemy Wam o Nas” przedstawiający dziesięcioletnią historię lubaczowskiego Klubu, jego założycieli, pierwszych członków oraz zrealizowane projekty, a uroczystość uświetniał koncert akordeonowy Marka Majchera.