Sukces Kamili Hałuchy w V Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych
W środę, 29 marca w Szkole Muzycznej I stopnia w Błażowej odbył się V Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Drewnianych. Złote pierwsze miejsce zdobyła Kamila Hałucha z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie, na co dzień uczennica Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu-Zdroju. Jury przyznało wyróżnienie dla Bartosza Piekarskiego, u którego na co dzień w klasie klarnetu uczy się Kamila.
Ogólnopolski konkurs w Błażowej podzielony był na grupy wiekowe, zgodne z klasami w państwowych szkołach muzycznych. Kamila startowała w najmłodszej wiekowo grupie pierwszej (klasy 1, 2 i 3 cykl 6-letni oraz klasy 1 i 2 cykl 4-letni). W tej kategorii wiekowej rywalizowało 16 instrumentalistów na klarnecie, saksofonie lub flecie. Uczestnicy musieli wykonać dowolną etiudę z nut oraz dowolny utwór z pamięci, z akompaniamentem. Na fortepianie młodej klarnecistce towarzyszył Andrzej Bednarski.
Niemal pięćdziesięciu wykonawców z całej Polski oceniało jury w składzie: Łukasz Długosz - flecista, Maciej Zeszut – klarnecista oraz Władysław Wiater – saksofonista.




