Szkoła Podstawowa nr 1 najlepsza w Leśnych Potyczkach

      W piątek, 22 maja w hali sportowej MOSiR przy Szkole Podstawowej nr 2 odbył się ósmy finał Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne Potyczki”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Nadleśnictwo Lubaczów oraz Miejską Bibliotekę Publiczną, a tegoroczna edycja turnieju zgromadziła reprezentacje dziesięciu szkół podstawowych z terenu powiatu lubaczowskiego. Trzyosobowe drużyny, wyłonione wcześniej podczas eliminacji szkolnych, rywalizowały o prestiżowy tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej”, prezentując wiedzę z zakresu przyrody, ekologii oraz funkcjonowania środowiska leśnego.


      Do finałowej rozgrywki awansowały dwie najlepsze drużyny: Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaczowie oraz Szkoła Podstawowa w Rudzie Różanieckiej. Po emocjonującej rywalizacji zwycięstwo wywalczyli uczniowie naszej "Jedynki", zdobywając tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej” oraz nagrodę pieniężną przeznaczoną dla swojej szkoły.

      Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja konkursowa w składzie: Hubert Balicki – Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie Lubaczów- przewodniczący komisji, Katarzyna Pelc-Antonik – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Marek Cencora – Podleśniczy Leśnictwa Nowa Grobla.
Organizatorzy podkreślają wysoki poziom przygotowania uczestników oraz zaangażowanie nauczycieli wspierających uczniów w zdobywaniu wiedzy przyrodniczej i leśnej.

      Gratulacje kierowane są do zwycięzców oraz wszystkich uczestników turnieju za imponujący poziom wiedzy i sportową rywalizację. Wyrazy uznania należą się również nauczycielom za wkład merytoryczny i przygotowanie młodzieży do konkursu.
      Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej „Leśne Potyczki” od lat stanowi ważny element edukacji ekologicznej w regionie, promując wiedzę o lesie, ochronie przyrody i odpowiedzialnym podejściu do środowiska naturalnego.

powrót do kategorii
Poprzednia Następna