Przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej - MEN ogłasza konkurs

      Do 10 września można nadsyłać oferty w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącym realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem przemocy rówieśniczej. W puli do 500 tys. zł dofinansowania do projektów edukacyjno-informacyjnych.

      Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs na zrealizowanie projektu edukacyjno-informacyjnego, który będzie koncentrował się na przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej. 

Projekty muszą składać się z dwóch części: 

      - dobrych praktyk, czyli prezentacji skutecznych działań, które były już realizowane w szkołach od 2021 roku;
      - debaty, podczas której eksperci omówią wyniki badań i strategie walki z przemocą i problemami zdrowia psychicznego uczniów.

      Wybrane projekty otrzymają dotację z budżetu państwa na wsparcie działań edukacyjnych, które będą służyły eliminowaniu przemocy rówieśniczej wśród młodzieży i przyczynią się do poprawy klimatu w szkołach. 

      W konkursie mogą brać udział organizacje pozarządowe oraz inne podmioty, których statut lub działalność obejmuje zadania związane ze zdrowiem publicznym.

      Minimalna kwota dofinansowania wyniesie 50 000 zł, natomiast maksymalna nawet 500 000 zł. 

Przygotowane w konkursie projekty muszą być skierowane do szkół i placówek edukacyjnych, ich uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów. 

Oferty w konkursie można składać do 10 września br., a wyniki zostaną ogłoszone 22 września na stronie internetowej MEN. 

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie.

Źródło: PAP / MEN

powrót do kategorii
Poprzednia Następna
DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!