231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Lubaczowianie uczcili 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości złożyły władze samorządowe i delegacje, a po południu odbyła się Majówka z Miesięcznikiem „Teraz”.

W naszym mieście święto upamiętniające uchwaloną w 1791 roku przez Sejm Czteroletni Konstytucję 3 Maja, rozpoczęło się pod Pomnikiem Niepodległości. Tam, jak co roku, władze samorządowe, przedstawiciele organizacji kombatanckich, lubaczowskich szkół i zakładów, delegacje pocztów sztandarowych, harcerze oraz mieszkańcy miasta złożyli wiązanki kwiatów i odbyły się okolicznościowe przemówienia. Strzelcy Jednostki Strzeleckiej 2033 im. gen. bryg. Józefa Kustronia złożyli ślubowanie. Następnie w Konkatedrze odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny.

Drugą odsłoną Majowego Święta była Majówka z Miesięcznikiem „TERAZ”. Na Rynku wystąpili Studio Piosenki MDK, zespół Defenders, Stanisław Baran z Kijowa, Spectrum i Kashmir. Dla dzieci odbyły się biegi uliczne o Puchary Prezesa Klubu Inteligencji Katolickiej, Redaktora Naczelnego miesięcznika „Teraz” i Burmistrza Miasta Lubaczowa.

>>Galeria<<

Kwiaty złożone pod Pomniekiem Niepodległości.

>>Galeria<<

Na scenie Burmistrz wraz z zwycięzcami biegów ulicznych.