Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 1

W czwartek 1 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się Dzień Dziecka pod hasłem „Nauczyciele Dzieciom”. Z tej okazji nauczyciele i rodzice przygotowali wiele niespodzianek dla najmłodszych, a szkoła na tę chwilę zmieniła swoje oblicze.

Dzień Dziecka obchodzony był bardzo uroczyście. Nauczyciele dla swoich podopiecznych zorganizowali specjalny program i przybrali postacie aktorów, muzyków i sportowców. Zazwyczaj to uczniowie  na szkolnych scenach prezentują swoje talenty. W tym dniu role się odwróciły, mieli oni okazję zobaczyć swoich nauczycieli w zupełnie niecodziennych wcieleniach, wywołało to wiele uśmiechu i radości na twarzach wśród społeczności szkolnej.

Nauczyciele wystąpili w bajce pt. „Smerfy”, prezentując przygotowane na te okoliczność piosenki i układy taneczne przy wsparciu  zespołu muzycznego „Jedynka”. Z kolei rodzice zorganizowali dla swoich pociech piknik na placu szkolnym, było wspólne grillowanie, a dla ochłody pyszne lody. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w zabawach z animatorem „Zumby”. Tego dnia odbyła się również prezentacja sprzętu służb mundurowych (Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Policji, Służby Celnej).

Natomiast na zakończenie Dnia Dziecka został zorganizowany mecz nauczyciele – uczniowie, a każdy obecny miał możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w „Fotobudce”. Było wesoło, zdrowo, smacznie i kolorowo.

Galeria zdjęć