9. Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB w Miejskim Domu Kultury

Zapraszamy na 9. Międzynarodowy Festiwal Filmu dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB, do Miejskiego Domu Kultury, który zaplanowano na 11-13 czerwca 2024 roku.
Lubaczów znalazł się wśród 11 miast i miejscowości w Polsce, w 5 województwach, gdzie w 14 kinach i ośrodkach kultury odbędą się BEZPŁATNE seanse wartościowych filmów dla dzieci i młodzieży!

Pokazy odbędą się w sali widowiskowej  Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, a szczegółowe informacje o filmach, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego festiwalu, oraz harmonogram projekcji, zostaną zamieszczone na stronie wydarzenia www.kinolub.pl. Tymczasem zachęcamy do zarezerwowania daty 11-13 czerwca 2024 r. na fantastyczną przygodę z wartościowym kinem!

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY, ale na pokazy obowiązują rezerwacje w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie, pod numerem telefonu: 16 632 96 35 wew. 24. Szczegółowy program wydarzenia będzie dostępny niebawem.

KINOLUB to przestrzeń filmowa dla młodych widzów, pełna wartościowych filmów, których nie sposób szukać na co dzień w kinowych repertuarach.

KINOLUB to filmowe rozwiązanie na poruszenie z  dziećmi i młodzieżą ważnych tematów, kontakt z kinem ambitnym, wymagającym refleksji i oddziałującym poprzez aktualną tematykę społeczną oraz tę bliską młodym. Festiwal zapewnia kontakt z odmiennymi kulturami, krajobrazami, językami, problemami społecznymi i rodzinnymi, marzeniami i potrzebami młodych ludzi, jak również wyzwaniami współczesnego świata. Projekcjom towarzyszą dyskusje, spotkania z twórcami, pozwalające na pełne przyswojenie treści i przesłania filmów. Każdego roku młodzi widzowie zadają setki pytań, tocząc gorące debaty na temat obejrzanych podczas festiwalu filmów.

KINOLUB to najlepsze kino z całego świata dla młodego widza. Wśród nich są fabuły, animacje, dokumenty i historie pokazujące życie, pasje i marzenia dzieci z najdalszych zakątków świata. To najnowsze światowe produkcje nagradzane na festiwalach międzynarodowych. Program podzielony jest na sześć kategorii wiekowych. Filmy są w polskiej wersji językowej – mają polskiego lektora, a filmy w kategorii wiekowej 15+ polskie napisy.

O jakości wydarzenia najlepiej świadczą słowa nauczycieli i rodziców, którzy odwiedzili festiwal w 2023 roku:

Super inicjatywa. Cieszę się, że coś takiego istnieje i można z tego nieodpłatnie skorzystać. Jesteśmy już 3 raz na Festiwalu w Rzeszowie i dzieci są bardzo zadowolone. Ciekawa tematyka filmów. Każdy coś znajdzie dla siebie”.

Unikalna oferta kulturalna w naszym mieście. Wspaniała możliwość pokazania dzieciom różnorodności, bogactwa innych kultur, przy jednoczesnym podkreśleniu jak wiele łączy dzieci na całym świecie”.

Bardzo ciekawy pomysł i mądra tematyka filmów. Tematy bliskie dzieciom”.

Bardzo fajna impreza dla dzieci. Uczestniczyłam z córkami już drugi rok i za rok też na pewno się wybierzemy”.

Facebook: www.facebook.com/festiwalkinolub/

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja IKS. Współorganizatorem Podkarpacka Komisja Filmowa działająca przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Katalog filmów w tegorocznym Festiwalu - tutaj