Ponad 4 tysiące osób odwiedziło w lutym miejską pływalnię!
Ponad 4 tysiące osób odwiedziło w lutym miejską pływalnię !
Nagrodzony przed kilkoma dniami w ogólnopolskim konkursie „Inwestycja z perspektywą” obiekt miejskiej pływalni Aquasfera odwiedziło od dnia otwarcia niemal 20 tysięcy osób. W lutym po raz pierwszy ilość wejść przekroczyła 4 tysiące w skali miesiąca, a sporym zainteresowaniem cieszył się wodny tor przeszkód i to nie tylko wśród najmłodszych. Z tej atrakcji w weekendy korzystało nawet trzysta osób.
– Bardzo cieszy fakt, że na pływalnię miejską z miesiąca na miesiąc przychodzi coraz więcej osób. Aquasferę odwiedzają nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale i okolic. Prężnie działa klub pływacki, lokalne stowarzyszenia realizują programy z zajęciami w wodzie, a mieszkańcy przychodzą na pływalnię, by zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Z pływalni korzystają seniorzy, dorośli i dzieci. Pamiętajmy, że każda aktywność sportowa przekłada się przecież na nasze zdrowie i samopoczucie – powiedział kierownik Referatu Sportu Paweł Głaz.
Nasza pływalnia jest inwestycją perspektywiczną, ukierunkowaną szczególnie na nasze najmłodsze pokolenia. Dzieci i młodzież szkolna uczy się pływania, co w przyszłości zapobiec może przykrym zdarzeniom na otwartych akwenach wodnych. Ponadto zajęcia na pływalni mają ogromny wpływ na ich rozwój fizyczny; korygują wady postawy i zapobiegają schorzeniom kręgosłupa.
Nie jest wykluczone, że za kilka lat nabyte na naszej pływalni umiejętności pływackie młodych ludzi, przełożą się na duży sukces w tej dyscyplinie sportu. Jeżeli nawet nie, to młode pokolenie przyzwyczają do aktywności fizycznej, tak ważnej dla utrzymania zdrowia.
O zaletach i dobroczynnym wpływie pływania na nasz organizm można by pisać jeszcze więcej, ale już dostrzegamy jak nasza nowa inwestycja stała się bardzo popularna wśród naszych mieszkańców.
Miasto
Dla mieszkańca
Dla Turysty
Dla Przedsiębiorcy
Urząd
BiP
