Dyżury aptek

29 grudnia 2021 r. Rada Powiatu w Lubaczowie podjęła uchwałę nr XXXIX/324/2021 w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie Powiatu Lubaczowskiego w 2022 r. W tym roku w dni powszednie apteki pełnić będą nocne dyżury tylko do godz. 23:00.

W Lubaczowie działa obecnie 9 aptek. Ich dyżury, poza zwykłym rozkładem czasu pracy (tj. od 7:00 do 21:00), będą odbywać się rotacyjnie, w systemie tygodniowym, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dyżury odbywające się od poniedziałku do piątku pełnione będą od godziny zamknięcia ostatniej czynnej apteki do godziny 23:00. Natomiast w soboty dyżurna apteka pełnić będzie dyżur od godziny zamknięcia ostatniej czynnej apteki do godziny 24:00. Z kolei w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy apteka dyżurna pełnić będzie dyżur całodobowo.