8. Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB w Miejskim Domu Kultury

W Miejskim Domu Kultury zakończył się 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB. Trzy dni z filmami dla młodego widza z całego świata. Jedyny w swoim rodzaju Festiwal odbywał się równolegle w dziesięciu miastach  w Polsce, a centrum festiwalu niezmiennie pozostaje Rzeszów. W tegorocznym repertuarze znalazło się aż 56 filmów z 26 krajów.

W dniach 13-15 czerwca br. w Miejskim Domu Kultury wyświetlono sześć filmów krótko- i pełnometrażowych. Wśród nich znalazły się historie pokazujące życie, pasje i marzenia dzieci z najdalszych zakątków świata. Produkcje pochodziły m.in. z Niemiec, Bułgarii, Węgier, Hiszpanii, Francji, Australii, USA, Norwegii i Argentyny.

Projekcje filmowe w naszym kinie obejrzało ponad 1000 osób, w tym dzieci szkół podstawowych i średnich z naszego miasta i powiatu. Wstęp na wszystkie wydarzenia był bezpłatny, a Tegoroczna edycja festiwalu była dostępna także online na platformie www.laboratoriumfilmowe.pl.

To wartościowe i ambitne produkcje, których brakuje w tradycyjnym repertuarze kinowym czy telewizyjnym. Filmy wybrane przez selekcjonerów festiwalu to zawsze intrygujący początek do dyskusji z młodzieżą i dziećmi na istotne tematy – zachęcali organizatorzy, czyli: Fundacja IKS, Podkarpacka Komisja Filmowa i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.