Kolejne etapy prac budowlanych krytej pływalni zamykane są w planowanych terminach

Cały czas realizowane są prace związane z budową lubaczowskiej krytej pływalni. Główne roboty prowadzone są  wewnątrz budynku. Wszystko wskazuje na to, że za pół roku obiekt zostanie otwarty.

Wykonana została już niecka basenowa. Mocno zaawansowane są prace związane z instalacją centralnego ogrzewania, sanitarną, wodociągową oraz technologią basenową. Równolegle wykonywane są też prace z zakresu instalacji  elektrycznych, teletechnicznych oraz wentylacyjnych. Wykonawca zajmuje się obecnie wykańczaniem ścian oraz posadzek.

W kolejnym etapie inwestycji planowana jest budowa parkingu z punktem ładowania pojazdów elektrycznych, montaż paneli fotowoltaicznych oraz inteligentnego systemu sterowania, dzięki któremu koszty energii elektrycznej utrzymania obiektu będą zredukowane do minimum.

Budowa basenu.

Logo Fundusze Europejskie, flaga Polski, logo Podparpackie - przestrzeń otwarta,

Nazwa projektu: „Budowa krytej pływalni przy ul. Ofiar Katynia w Lubaczowie”

Dofinansowanie: Ministerstwo Sportu w ramach Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej – pilotaż 2017

Dofinansowanie: Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 o wartości 5.087.901 zł. Dofinansowanie wymuszało wykonanie dodatkowych prac: tj. dostosowanie budynku krytej pływalni do standardów budownictwa pasywnego /wykonanie pomp ciepła, zwiększenie docieplenia, wykonanie instalacji solarnej, punkt ładowania pojazdów elektrycznych/ o wartości 3.376.136 zł. Instalacja fotowoltaiczna pokryje około 40% zapotrzebowania na energię elektryczną budynku. Ponadto budynek wyposażony będzie w żaluzje fasadowe od strony południowej oraz oświetlenie energooszczędne o klasie A++ . Pływalnia będzie jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie w kraju, wyposażona w ruchome dno na całej powierzchni, w systemie z dwiema platformami dual floor.

Wartość ogółem brutto: 17.375.856 zł

Kwota dofinansowania Ministerstwa Sportu: 5,69 mln zł

Kwota dofinansowania RPO: 5 087 901 zł

Środki własne miasta Lubaczowa: 1.714.057 zł, czyli około 10% całkowitej wartości inwestycji