KROKE na otwarcie Dni Lubaczowa - Muzyka z serca miasta

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na koncert zespołu KROKE, który rozpocznie tegoroczne Dni Lubaczowa – Muzyka z serca miasta. W piątek 16 czerwca o godz. 20.00 w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Komedy wystąpi ten krakowski zespół. Wejście na koncert jest bezpłatne, jednak obowiązują darmowe, numerowane wejściówki, które będą do odbioru od 6 czerwca do 13 czerwca w Biurze Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego /ilość miejsc ograniczona/.

KROKE stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną.

Zespół oscyluje obecnie wokół różnych gatunków muzycznych. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposób KROKE tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata.

Zachwycony koncertem KROKE Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór The Secrets of The Life Tree w wykonaniu
Kroke znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha Inland Empire. Spotkanie Kroke z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta East Meets East.

W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi oraz europejskimi orkiestrami Sinfonietta Cracovia, Aukso, Elbląska Orkiestra Kameralna, Västerås Sinfonietta, Orquesta Sinfónica de Burgos, Deutsches Filmorchester Babelsberg. Został KROKE gościł na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

Spotkanie z Kroke to podróż na krakowski Kazimierz lub do przedwojennego Wilna. To wyciągnięcie z codzienności i zaproszenie do dźwiękowej wędrówki przez świat wielokulturowy. To koncert pełen melancholii, tajemnicy, ale też radości i tańca. Artyści z zespołu mówią, że improwizacja w ich muzyce jest najważniejszym elementem, podobnie jak u klezmerów. Dzięki Kroke sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie na jeden wieczór przyjmie charakterystyczny klimat i atmosferę dawnego Krakowa.

Kontakt w sprawach wejściówek z Biurem Promocji i Informacji – inspektor Krzysztof Świętojański - tel. 16 632 80 10, w godzinach pracy Urzędu /do wyczerpania biletów/.