Zakończył się Festiwal Filmów KINOLUB

Za nami trzy dni z ambitnym i wartościowym kinem młodego widza z całego świata. Zakończył się 7. Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB.

Festiwal Kinolub dedykowany dzieciom i młodzieży, odbywał się równolegle w 10 miastach tj. Rzeszowie, Krośnie, Zatwarnicy, Krakowie, Pińczowie, Kielcach, Janowie Lubelskim, Sławkowie, Skoczowie i w Lubaczowie. W dniach 10, 13 i 14 czerwca w Miejskim Domu Kultury wyświetlono osiem filmów krótko i pełnometrażowych. Produkcje pochodziły m.in. z Iranu, USA, Meksyku, Gruzji, Indii i Hiszpanii. Wstęp na wszystkie wydarzenia był bezpłatny.

W Lubaczowie filmy obejrzało łącznie 925 osób, w tym dzieci z przedszkoli i szkół z Lubaczowa i całego powiatu lubaczowskiego.

Organizatorami Festiwalu były: Fundacja IKS, Podkarpacka Komisja Filmowa i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Rzeszów oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dzieci idące do kina.

Dzieci siedzące w kinie.