"Lubaczowskie Noce Rockowe" już za nami!

Choć w tym roku pogoda nie dopisywała, Mieszkańcy Lubaczowa i okolic, nie zważając na niedogodności, świętowali Dni Miasta licznie i radośnie. Za nami „Lubaczowskie Noce Rockowe”.

Dni Lubaczowa rozpoczęły się w piątek 12 sierpnia i trwały do końca weekendu. Imprezę rozpoczął przyjazd foodtrucków. Podczas obchodów, uczestnicy mogli każdego dnia posilić się przy Żarciowozach, w których przygotowywano masę pysznych różności, np.: burgery, langosze, churros, frytki, zapiekanki, owoce w czekoladzie oraz wiele, wiele innych.

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci – przez cały weekend najmłodsi mogli oddać się wielu rozrywkom, w tym skakaniu na trampolinach i zabawach na dmuchańcach. Stoiska z zabawkami oferowały różnorodność produktów dla pociech: od kolorowych balonów wypełnionych helem, poprzez pluszaki, maski, wachlarze, peruki, samochody i lalki, aż po zabawkowe miecze, karabiny, pistolety i strzelby.

Mimo niepogody, w piątkowy wieczór, rodziny zebrały się licznie na płycie Rynku i z parasolami w dłoniach, pod sceną, obejrzały film animowany pt. „Praziomek”. Dzieło studia Laika przypadło do gustu ludziom zebranym na seansie, o czym świadczyły śmiechy, które dało się usłyszeć wśród spadających kropel deszczu. Na tym zakończył się pierwszy dzień obchodów Dni Lubaczowa.

Sobotni poranek rozpoczął się pod hasłem zdrowia i aktywności fizycznej. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Koło Terenowe nr 12 w Lubaczowie zorganizowało na Rynku badanie ciśnienia, cukru oraz słuchu dla każdego chętnego. Obsługa stanowiska chętnie odpowiadała na wszelkie pytania odnośnie cukrzycy i rozdawała ulotki informacyjno-edukacyjne nt. cukrzycy, a także liczne gadżety.

Równolegle na Orliku, przy Szkole Podstawowej nr 2, lubaczowscy i okoliczni sportowcy wzięli udział w licznych turniejach i zawodach. Rozegrany został turniej piłki nożnej, plażówki i tenisa ziemnego. Odbyły się też mistrzostwa Miasta w lekkoatletyce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i spróbowanie swoich sił. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W sobotę po południu można było usłyszeć, skąd tegoroczne Dni Lubaczowa wzięły swoją nazwę. „Lubaczowskie Noce Rockowe” rozpoczęły się na dobre – już o godzinie 15 zaczęła się część artystyczna imprezy. Zagrały takie zespoły, jak: Kashmir, Defenders, Spectrum oraz Studio Piosenki MDK.

Wieczorem przyszedł czas na długo wyczekiwaną gwiazdę Dni Miasta. Z wielką energią na scenie pojawił się zespół Łydka Grubasa. Frekwencja dopisała – uczestnicy imprezy, nie zważając na deszcz, dali ponieść się muzyce. Nie obyło się bez największych przebojów grupy takich, jak: „ZUS”, „Ona mówi”, „Ogórek” i – oczywiście – „Rapapara”. Koncert zakończył drugi dzień obchodów Dni Lubaczowa.

W niedzielę pogoda była wyjątkowo złośliwa. Nad Miastem przeszła burza, której towarzyszyła spora ulewa. Opóźniła ona nieco rozpoczęcie wczesnych punktów programu na dzień trzeci, jednak ostatecznie – odbyły się wszystkie atrakcje. W budynku Urzędu Miejskiego można było bezpłatnie skonsultować się z logopedą, a na płycie Rynku wziąć udział w festiwalu baniek mydlanych. Festiwal ten przyciągnął rzesze pociech, które z zapałem biegały po wyznaczonym obszarze, próbując nadmuchać bańki.

Dni Lubaczowa – „Lubaczowskie Noce Rockowe” zostały zwieńczone występem zespołu 32 BAND. Charyzmatyczna grupa zachęciła uczestników Dni Miasta do wspólnej zabawy.

Dni Lubaczowa – „Lubaczowskie Noce Rockowe” zorganizowali: Urząd Miejski oraz Miejski Dom Kultury.

Sponsorzy wydarzenia: TEXOM sp. z. o. o., Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, Skarbiec Ubezpieczeń MULTIAGENCJA, SOCHA technika grzewcza i sanitarna.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Życie Podkarpackie, Elubaczow.com, zlubaczowa.pl, TVP3 Rzeszów.