Otylia Jędrzejczak w Lubaczowie w ramach dziesiątej edycji Otylia Swim Tour

Lubaczów gościł znakomitą pływaczkę Otylię Jędrzejczak - mistrzynię olimpijską, trzykrotną rekordzistkę świata. Dzień pełen wrażeń z wielką mistrzynią zorganizował dla młodych adeptów pływania w naszym mieście Klub Pływacki "Rekin". W niedzielę 2 czerwca przez ponad osiem godzin odbywały się zajęcia na miejskiej Aquasferze i sali gimnastycznej MOSiR, w ramach programu Otylia Swim Tour. Oprócz zajęć dla dzieci miały miejsce wykłady psychologa i dietetyka skierowane do rodziców młodych pływaków. Fundacja Otylii, która realizowała projekt w naszym mieście, przygotowała dla uczestników certyfikaty, a dodatkowo był czas na pamiątkowe zdjęcia i autografy z wielką mistrzynią światowych basenów – Otylią Jędrzejczak.

Spotkanie w Lubaczowie w ramach dziesiątej edycja akcji Otylia Swim Tour, w trakcie której najlepsza w historii polska pływaczka  wraz ze sztabem kilkunastu trenerów przeprowadziła warsztaty dla młodych adeptów pływania i ich rodziców, przyciągnęła na miejską Aquasferę ponad sto czterdzieści dzieci.

Program Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w całym kraju. W każdym spotkaniu udział biorą młodzi adepci pływania, którzy przemieszczają się co najmniej dwoma stylami pływackimi (grzbietowy i dowolny). Warsztaty są skierowane także do rodziców i trenerów. Dla każdej z tych grup odbywają się zajęcia z odpowiednio sprofilowana wiedzą. Program współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a wydarzenie w naszym mieście wsparła Gmina Miejska Lubaczów.

Młodzi adepci pływania biorą udział w zajęciach zarówno na pływalni jak i na sali gimnastycznej. Podczas całego dnia warsztatów dzieci otrzymują dużą dawkę motywacji.

Rodzice są najważniejszym ogniwem w rozwoju pasji dziecka, dlatego ich obecność podczas Otylia Swim Tour jest bardzo ważna. Warsztaty z psychologiem i dietetykiem są istotną częścią spotkań, dzięki którym rodzice jeszcze lepiej dowiadują się jak pomagać swojemu dziecku w osiąganiu celów.

Trener/nauczyciel jak opiekun ma olbrzymi wpływ na rozwój młodego sportowca. Bywa tak, że spędza z dzieckiem wiele godzin. Bywa jego „drogowskazem” do celu i przyjacielem dlatego w Otylia Swim Tour trenerzy są ważną częścią projektu.

Fundacja Otylii realizuje również inne projekty: Mistrzynie w Szkołach, Śniadanie Mistrzyń, Otylia Swim Cup oraz Zero jest OK.

Więcej szczegółów oraz zdjęć znajdziecie na stronie: www.fundacjaotylii.pl oraz na profilu FB Fundacji Otylii i profilu FB Klubu Pływackiego Rekin.

Galeria zdjęć