Serce WOŚP znów zabiło w Lubaczowie

W niedzielę (30.01) po raz trzydziesty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tegorocznym koncercie nie zabrakło Lubaczowa oraz innych miejscowości z naszego powiatu.

W naszym regionie kwestowało 300 wolontariuszy, którzy z charakterystycznymi czerwonymi serduszkami, identyfikatorami i kolorowymi puszkami wyszli na ulice, by zbierać pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Do zbiórki dołączyły się również lokalne firmy. Tego dnia dochód z ich usług przeznaczony został na WOŚP. Do tej pory zebrano ponad 106 tys. zł. Suma ta jeszcze się powiększy, bo wciąż trwają licytacje na Allegro.

Największy sztab mieścił się w Lubaczowie. Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Na scenie Miejskiego Domu Kultury zabawę rozkręcały zespoły muzyczne: Spectrum, Music Rage, Defenders, Chór dziecięco-młodzieżowy „Canzonetta”, Studio Piosenki MDK, Creazy Train i Mr.Pollack. Tradycyjnie, o godz. 20:00 odbył się pokaz sztucznych ogni „Światełko do nieba”.