Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ogólnoszkolnym Teście o zdrowiu pod patronatem pary prezydenckiej
O’szToZ, czyli Ogólnoszkolny Test o Zdrowiu, jest częścią projektu „Zdrowe Życie”, nad którym Honorowy Patronat objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser–Duda.
Internetowy konkurs skierowany był do młodych ludzi w wieku od 11 do 18 lat – uczniów klas V–VIII szkół podstawowych i I–IV szkół ponadpodstawowych. Od początku grudnia 2022 roku do 17 marca br. O’szToZ był okazją do poszerzania wiedzy o zdrowiu oraz wspólnej zabawy. Tematem testu było zdrowie i postawy, które sprzyjają jego zachowaniu w ciągu całego życia, a w szczególności profilaktyka przeciwnowotworowa.
18 kwietnia w uroczystości wręczenia nagród wzięli udział Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Grażyna Ignaczak–Bandych oraz współorganizatorzy wydarzenia: Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Następnie laureaci konkursu zostali zaproszeni do udziału w warsztatach i wykładach podejmujących problematykę prawidłowego odżywiania, regularnej aktywności fizycznej czy wiedzy ogólnej o ciele i zdrowiu człowieka. Do młodych ludzi dołączyła Pierwsza Dama, która złożyła uczestnikom konkursu serdeczne gratulacje oraz wyraziła radość z zainteresowania nastolatków zjawiskami związanymi ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem.
Przygotowywanie wiosennych spring rollsów oraz wykład o pełnowartościowym żywieniu były okazją do dyskusji o diecie, nawykach wpływających na zdrowy tryb życia czy wpływie aktywności fizycznej na zdrowie fizyczne i psychiczne. Z laureatami Małżonka Prezydenta rozmawiała również o ich przygotowaniach do konkursu, nauce i dalszych planach edukacyjnych. Goszczący w siedzibie głowy państwa uczniowie wraz z pedagogami nie tylko zwiedzili historyczny budynek, ale mogli porozmawiać z Panią Prezydentową m.in o odbywających się tu uroczystościach czy o codzienności Pary Prezydenckiej: pracy i wygospodarowywaniu czasu na dbanie o zdrowie i kondycję. Ponadto uczniowie zjedli przygotowany przez kuchnię Pałacu zdrowy obiad.
W konkursie wzięło udział 921 klas z całej Polski, w tym 261 drużyn z Poziomu 1 (klasy V–VI szkoły podstawowej), 355 drużyn z Poziomu 2 (klasy VII–VIII szkoły podstawowej) oraz 305 drużyn z Poziomu 3 (szkoły ponadpodstawowe). Klasa VIIIa z naszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Lubaczowa znalazła się w gronie pięciu zwycięzców Testu "OSzToZ", natomiast klasa VIIa uzyskała wyróżnienie. Nagrodą dla każdej zwycięskiej klasy jest bon o wartości 15.000 zł, który ma zostać przeznaczony na wycieczkę klasową. Nagroda dla wyróżnionej klasy - stół do ping-ponga, dotrze do szkoły przesyłką kurierską. Wszyscy uczniowie otrzymali również drobne upominki, a szkoły dyplomy potwierdzające osiągnięcia uczniów.


Miasto
Dla mieszkańca
Dla Turysty
Dla Przedsiębiorcy
Urząd
BiP
