Sukcesy biegaczy lubaczowskiego Klubu Młodego Lekkoatlety na Mistrzostwach Podkarpacia!

24 lutego okazał się dniem bardzo szczęśliwym dla sportowców naszego Klubu Młodego Lekkoatlety. Na odbywających się w Rzeszowie  Halowych Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w kategoriach U16, U14 i U12 lubaczowscy biegacze zdobyli pięć medali w tym trzy złote! Dodatkowo należy podkreślić, że każdy zawodnik w jedenastoosobowej kadrze trenera Stanisława Ważnego osiągnął bardzo dobry rezultat, nawet w swoim debiucie na mistrzostwach. Widać ogromny progres w rozwoju młodych lubaczowskich biegaczy, co dobrze prognozuje na przyszłość.  

Bardzo mile zawody wspominał będzie Antoni Rychlewski, który z Rzeszowa wrócił z dwoma złotymi medalami. Nasz zawodnik triumfował w biegu sprinterskim na dystansie 60m oraz biegu na dystansie 300m. Co ważne w obu konkurencjach Antoni poprawił swoje życiówki.

Złoty medal zdobyła również niezawodna Lena Nazarczuk, która w biegu na dystansie 1000m, w kat U16 nie dała szans rówieśniczkom pewnie zwyciężając w samotnym biegu i dodatkowo poprawiając swój rekord życiowy aż o 6 sekund. Czas osiągnięty przez Lenę (03.06.67s) jest aktualnie trzecim wynikiem w Polsce na tym dystansie!

Miłą niespodziankę sprawił Mateusz Wojciechowski, który zdobył dwa brązowe medale. Trzecie miejsce przypadło mu za pchnięcie czterokilogramowej kuli na odległość 8,11m, a do swojego dorobku dołożył drugi brązowy medal po biegu na 300m w kat. wiekowej U14, uzyskując czas 45,56s.

Tuż za podium uplasowała się debiutująca w zawodach Iza Antonik, która zajęła czwarte miejsce na dystansie 600m w kategorii wiekowej U14 z czasem 1.57.60s. Piąte miejsce zajął Kamil Broź, który finiszował z czasem 3.04.04s na dystansie 1000m, poprawiając swój wynik sprzed roku o ponad 16 sekund. Wszyscy pozostali startujący zanotowali rekordy życiowe, a dodatkowo dla niektórych były to debiutanckie starty w zawodach.

Ósme miejsca zajęły: Emilia Stachurska w biegu na 600m oraz Lena Wojciechowska w konkurencji pchnięcia kulą. Dziewiąte miejsca zajęli: Damian Noskowicz w biegu na dystansie 200m oraz Milena Kasicka w biegu na dystansie 600m. W kategorii U16 na dystansie 300m debiutowała dwójka zawodników KML. Marcin Mazurkiewicz był jedenasty, a Julia Kudyba dziewiętnasta.

To była bardzo udana sobota w wykonaniu reprezentacji lubaczowskiego Klubu Młodego Lekkoatlety. Przyłączamy się do gratulacji i czekamy na więcej.

więcej na profilu FB Klubu Młodego Lekkoatlety

 

powrót do kategorii
Poprzednia Następna
DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!