Wnioski o udzielenie dofinansowania zadań z zakresu usuwania wyrobów zawierających azbest

Do pobrania są wnioski o udzielenie dofinansowania zadań z zakresu usuwania wyrobów zawierających azbest pochodzących z obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów.

Zgodnie z informacją z maja br., która pojawiła się na naszej stronie internetowej oraz w Informatorze Miejskim „Lubaczów.pl” (przyp. https://um.lubaczow.pl/komunikaty/280-juz-niedlugo-ruszy-nabor-na-dofinansowanie-usuwania-azbestu.html), udostępniamy do pobrania wnioski o udzielenie dofinansowania zadań z zakresu usuwania wyrobów zawierających azbest pochodzących z obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów.

Informujemy, że od 1 lipca do 22 lipca 2022 r. odbywać się będzie nabór wniosków o udzielenie dotacji na zadanie polegające na unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miejskiej Lubaczów. Nabór będzie odbywał się w trybie ciągłym do wyczerpania środków finansowych.

Jednocześnie informujemy, że wnioski będą przyjmowane wyłącznie od osób fizycznych.

Dofinansowanie obejmować będzie koszty niezbędne do osiągnięcia efektu ekologicznego i obejmuje wyłącznie koszty demontażu, zbierania, transportu i  unieszkodliwiania lub zabezpieczenia odpadów zawierających azbest. Wysokość dofinansowania wynosić będzie 100% kosztów ww. zakresu, w całości finansowana ze środków Gminy Miejskiej Lubaczów.

Środki przeznaczone na realizację celu: 20 000 zł

Planowany termin realizacji zadania: sierpień-wrzesień 2022 r.

Wydatki związane z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych leżą po stronie posiadacza nieruchomości.

Wnioski nie spełniające wymogów formalnych, złożone poza naborem (tj. przed 1 lipca 2022 r.) lub niekompletne, nie będą rozpatrywane.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wyroby zawierające azbest należy usunąć do 2032 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Lubaczowie w Referacie Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska pok. C5, tel.: 16 632 80 10 w. 29.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Lubaczowa, posiadających na swojej posesji wyroby zawierające azbest do składania wniosków o przyznanie dofinansowania na jego usunięcie.

Referat Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska

Pliki do pobrania: