XIV Pielgrzymka Samorządów Terytorialnych

          W niedzielę 8 maja odbył się XIV Papieski Odpust Maryjny ku czci Matki Bożej Łaskawej oraz pielgrzymka przedstawicieli władz samorządowych z województwa podkarpackiego, lubelskiego i lwowskiego.

          Od lat w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Łaskawej, w Konkatedrze mieszkańcy miasta gromadzą się, by pokłonić się przed obrazem NMP Łaskawej, a samorządowcy zawierzają jej lokalne sprawy. W tym roku w intencji samorządowców oraz o pokój na Ukrainie odprawiona została msza święta, której przewodniczył ks. Arcybiskup Józef Michalik – Biskup Senior Archidiecezji Przemyskiej.  Po Liturgii samorządowcy, na czele z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem, zawierzyli Matce Bożej Łaskawej swoje Małe Ojczyzny. Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów na grobach ks. Kard. Władysława Rubina, bp. Jana Nowickiego i bp. Mariana Rechowicza.

powrót do kategorii
Poprzednia Następna
DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!