Młodzieżowa Rada Miasta

Pomysł powstania Młodzieżowej Rady wyszedł od Burmistrza Miasta Lubaczowa, który zauważył potrzebę udziału młodzieży w życiu naszego miasta.

5 kwietnia 2003 Rada Miejska w Lubaczowie podjęła uchwałę o powołaniu Młodzieżowej Rady Miasta, w myśl, której młodzi Radni wywodzący się z gimnazjów i szkół średnich, będąc reprezentacją młodzieży mają współpracować z Burmistrzem i Radą Miasta Lubaczowa, służąc głosem doradczym w sprawach związanych z problemami młodych.

Oficjalne zaprzysiężenie składu Rady odbyło się 9 maja 2003 roku podczas części inauguracyjnej I Sesji Młodzieżowej Rady Miasta, na której gośćmi byli Burmistrz Miasta Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki, Zastępca Burmistrza Krzysztof Szpyt oraz Radni Miasta Lubaczowa, którzy ustąpili miejsca nam, młodym Radnym przy owalnym stole i usiedli na miejscach dla obserwatorów obrad.

Od momentu zaprzysiężenia funkcjonujemy jako „żywy twór” mający swój statut, określone cele i zadania do zrealizowania. Powstaliśmy po to, aby wspierać młodzież Lubaczowa we wszystkich jej pozytywnych działaniach. Celem głównym działania Rady jest umożliwienie aktywnego udziału młodemu pokoleniu w życiu politycznym, społecznym i kulturowym miasta, nauka samorządności i demokracji oraz reprezentowanie swojego pokolenia przed władzami miejskimi.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!